xContemporary Music Days

ua | en

проект з культурної децентралізації
Що сталося?


На сьогодні українське суспільство усвідомило проблему відсутності культурної децентралізації в країні: зазвичай, всі великі культурні події відбуваються в столиці або двох-трьох інших містах-мільйонниках. У цій сфері ситуація повністю протилежна стану речей в країнах, де традиції культурної децентралізації сформувалися давно, і великі за значенням культурні заходи відбуваються в більшості міст, незалежно від їх розмірів.
 
Усвідомлення цієї проблеми не є новим: у листопаді 2015 року Goethe Institut розмістив на вулицях Києва, Одеса, Бучача, Жмеринки та Добропілля афіші, що анонсували вигадані події – наприклад, Міжнародний фестиваль короткометражного кіно в Краматорську або великий рок-концерт у Добропіллі. Додаткова інформація на кожному плакаті розповідала про те, що події такого масштабу не проходять у віддалених від столиці містах, бо культурне життя в Україні зосереджено у Києві та інших мегаполісах.
 

Що ми хочемо зробити?

 
У партнерстві з Goethe Institute, команда фестивалю Kyiv Contemporary Music Days, будучи натхненною успішним проведенням фестивалю, оголошує про запуск проекту децентралізації у сфері сучасної академічної музики - xContemporary Music Days.
Що таке xContemporary Music Days?
 
Освітньо-концертна платформа сучасної академічної музики, що на меті має сприяння культурній децентралізації в Україні: за нашим планом, по всій країні, в найнеочікуваніших її місцях, з’являться майданчики для проведення концертів та лекцій сучасної академічної музики, гостями яких будуть як українські музиканти високого рівня, так і музиканти-гості проекту з інших країн. Наразі вже є домовленості з виконавцями з Великобританії, Португалії, Німеччини, Швейцарії, Австрії, Сербії, Польщі та Японії. Звідси Х у назві: х як невідома складова, місто - ікс.

Яким чином планується реалізація проекту?

 
xContemporary Music Days оголошує прийом заявок від фізичних осіб або організацій, які бажають та вважають можливим організувати проведення концертів або лекцій в своєму місті. Ми надсилаємо їм технічні вимоги, і якщо вони виконані, переходимо до планування івенту сучасної академічної музики у їхньому місті. При цьому xContemporary Music Days намагатиметься покривати витрати на гонорар, дорожні витрати та витрати на проживання виконавців.
Протягом 1 вересня - 30 листопада 2017 планується провести вцілому 15 концертів за участю українських музикантів по всій Україні.
 
Протягом 1 - 20 грудня 2017 в рамках фестивалю Kyiv Contemporary Music Days планується проведення 5 концертів запрошених з Європи музикантів у різних містах України у співпраці з тими організаторами, що протягом вересня-листопада зарекомендують себе як надійні партнери.

Чи є якісь преференції щодо місця проведення концерту або лекції?

 
Ні, немає. Ми відкриті для експериментів. Це може бути як академічна концертна зала, так і арт-кафе, коворкінг, або бібліотека сільради (ми не жартуємо).
 

Для кого ми це робимо?

 
Наша цільова аудиторія - люди, які цікавляться сучасною академічною музикою, як професіонали (студенти, музиканти, композитори), так і зацікавлені слухачі. Успішний досвід проведення фестивалю в грудні 2015, вересні та грудні 2016 показав, що публіка проявляє великий інтерес щодо сучасної академічної музики. Це надихає нас працювати для неї й надалі.
 
Перевіряючи нашу ідею, ми спілкувались з різними організаціями, і на даний час багато з них уже виявили бажання долучитися до проекту як організатори на місцях.
 
Водночас, наріжним каменем ідеології xContemporary Music Days є ідея виявлення нових майданчиків для концертів сучасної музики у найнеочікуваніших місцях країни.
 

Що особливого у нашій ідеї? Як вона має вплинути на розвиток культури в Україні?

 
Проект xContemporary Music Days передбачає прояв організаторської ініціативи людей на місцях. За своєю ідеологією вона подібна до open source: ми надаємо “код” (музиканти високого рівня), і будь-який охочий може його “встановити” (організувати концерт у своєму місті). Ми віримо, що саме ця система дозволить за короткий термін значно поширити кількість концертів та лекцій сучасної академічної музики по всій країні.
 
Надаючи людям на місцях можливість проявити себе в ролі організаторів концертів у своєму місті за участю музикантів високого рівня, ми сподіваємося показати багатьом силу ініціативи, надати віру в себе та у свої організаторські здібності. Подібно до того, як це сталось із нами, коли ми на волонтерських засадах організували міжнародний фестиваль, що складався з 17 івентів у співпраці з 9 майданчиками у Києві та Львові, серед яких були НКММК “Мистецький Арсенал”, Львівська Обласна Філармонія, Goethe Institut, “Майстер Клас”, Центр “Слово і Голос”, Національна Музична Академія України, Шоколадний Будиночок, Національна Спілка Композиторів України та інді-книгарня Хармс.

Ми хочемо взяти участь у вашому проекті. Що для цього треба зробити?
 
Надсилайте нам листа на kcmd@kcmd.eu листа з темою “XCMD” і отримайте у відповідь список вимог щодо зали та деяких організаційних моментів. Він невеликий :)
 
Заповніть його, будь ласка, і після цього ми з вами сконтактуємося для обговорення наших планів. Можливо, у результаті нашої співпраці саме до вас приїдуть музиканти з Німеччини або Швейцарії, чи Португалії (і далі по списку) вже у грудні цього року.
 
Чекаємо з нетерпінням на плідну співпрацю у розповсюдженні та популяризації нової музики в нашій країні.
 
Щиро ваші,
Команда KCMD