ЧИСТО ПРО МУЗИКУ: СЕРІЯ ЛЕКЦІЙ МИКОЛИ КОВАЛІНАСА

ua | en | ru


https://www.facebook.com/events/1853966764819060/

Впродовж 2017 року відбудеться серія лекцій українського композитора та музиколога Миколи Ковалінаса у рамках Kyiv Contemporary Music Days та у співпраці з Goethe Institut і Малою Академією Наук України.

«Чисто про музику» – цикл розмов про сучасну класичну музику, про музичне мислення та суто музичну логіку, про славнозвісний та сумнозвісний зміст музики і парадокси музичної феноменології, про так звану «чисту музику» та найбільш «чисті» прояви музичного в композиторській творчості, про «зовсім інше» та ін. – і все це з точки зору композитора і педагога.

Перші три лекції:
Лекція 1. Про Бетховена без зайвої патетики. 
Лекція 2. Про музику, білочок і зайчиків. 
Лекція 3. «О мире “до-ре-ми”».

ЛЕКЦІЯ 1. ПРО БЕТХОВЕНА БЕЗ ЗАЙВОЇ ПАТЕТИКИ
6 КВІТНЯ 2017, 19:30 | ГЕТЕ-ІНСТИТУТ (ВОЛОСЬКА, 12/4) | ПОДІЯ У FACEBOOK | ВХІД ВІЛЬНИЙ | ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ

Лекція є безпосереднім продовженням попередньої «патетичної» зустрічі в Ґете-інституті в грудні 2016 року та присвячена дивовижним і глибоко сучасним (за осмисленням і, як наслідок, сприйняттям) атрибутам музичного мислення першого «чистого й абсолютного» композитора (і взагалі, першого композитора в сучасному розумінні терміну «композитор»!) – Л. Бетховена. Цього разу вже без фіктивної (і суттєво складної для слухацької аудиторії) патетики, але не менш appassionato, буде представлена оригінальна концепція унікального місця і ролі Бетховена в історії, теорії та практиці європейської професійної музичної композиторської творчості. 

Розмова про життєдайність його абстрактних і суто музичних ідей (у т.ч. окремий парадоксальний акцент на проблемі «Бетховен і авангардна естетика») приурочена до 190-річчя з дня смерті композитора, що виповнюється 26-го березня. 

Легенда свідчить, що у 1787-му році, прослухавши імпровізацію Бетховена, Моцарт вигукнув: «Він усіх змусить про себе говорити!». Тож приходьте 6-го квітня о 19.30 в Ґете-інститут, і Бетховен змусить всіх про себе говорити! 

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ НА ЛЕКЦІЮ