ГЕРОЇ KCMD‎ > ‎

НАЗАРІЙ СТЕЦЬ

[ наші спільні історії з Назарієм Стецем: BASS TRIP | BIANCO SU BIANCO - ДНІ МАЛЕВИЧА ]


Народився 13 червня 1991 року у місті Копичинці, що на Тернопільщині. Там же здобув початкову загальну та музичну освіти в школі-гімназії та місцевій музичній школі відповідно. Першим інструментом була скрипка, якій віддав 7 років. У дитячих роках приймав участь у різних конкурсах, з яких найбільше запам’ятались обласний «Творчість юних» та всеукраїнський «Веселкове Надзбруччя» 2001 року (1 премія).

2006-2010рр. – навчання у Тернопільському державному музичному училищі ім. С. Крушельницької у заслуженого артиста України Феленчака В.А. За цих чотири роки довелось працювати чи не у всіх Тернопільських мистецьких колективах: Муніципальний Галицький камерний оркестр, симфонічний та камерний оркестри обласної філармонії, оркестр драматичного театру ім. Т. Шевченка. Виступав як соліст, ансамбліст та оркестрант на усіх місцевих концертних майданчиках. У 2008 році був одним із засновників колективу «Brio», який виконує музику у етно-джазовому стилі.

2010-2015рр. – навчання у Національній музичній академії ім. П. Чайковського у класі заслуженого артиста України Мельника О.Й. Захистив магістерську роботу на тему «Жанрово-композиційні риси Сонати для контрабасу соло Петеріса Васкса». З 2016 року – асистент-стажист НМАУ.

З 2014 року є контрабасистом гурту «Правиця», з яким випустив дебютний альбом «Кривий танець». 

З 2011 року працюю у Національному ансамблі солістів Київська Камерата, з яким виконав величезну кількість світових та українських прем’єр. Співпрацював з оркестрами Національної опери України, Національного радіо, UKHO-ensemble, Chisinau Youth Orchestra (Молдова) та ICulture orchestra (Польща). Гастролював у Англії, Грузії, Румунії, Німеччині, Молдові, Польщі, Франції, Білорусі, Люксембурзі, Омані, Кувейті, Бахрейні та Японії.

Виступав на таких фестивалях, як Контрасти, Два дні та дві ночі, Київ мюзік фест, Прем’єри сезону, Гольфстрім, EM-VISA та ін.

Працює також над транскрипціями, перекладеннями та адаптаціями нової музики для контрабасу.

Назарію присвячені Контрабасовий концерт Золтана Алмаші та «Похорони мух» Віталія Вишинського.

Назарій вперше в Україні зіграв контрабасові твори Петеріса Васкса, Софії Губайдуліної, Еміля Табакова, Мілослава Гайдоша, Адольфа Мішека та інших сучасних композиторів

Грає на контрабасі роботи Nikolay Tambovsky. В репертуарі концерти Боттезіні, Кусевицького, Діттерсдорфа, Шпергера, Хофмайстра, Ванхаля, Капуцці, Піхля, Ротти, Тубіна, Драгонетті та ще тонна сонат, віртуозних п’єс та іншої музики для контрабасу.