KCMD : TOUCHPOINTS / ТОЧКИ ДОТИКУ

ФЕСТИВАЛЬ НОВОЇ МУЗИКИ


ВЕРЕСНЬ-ЖОВТЕНЬ 2016учасники

композитор
Jaime Reis (Португалія)


солісти
Junya Makino, скрипка (Японія - Швейцарія)
Артур Зобнін, скрипка (Санкт-Петербург)
Альберт Саприкін, фортепіано (Україна)

диригент
Михеїл Менабде (Грузія - Україна - Австрія)

оркестр
Аrmonia Ludus

ансамбль
Sed Contra Ensemble
медіа-партнери


партнери:

Goethe Institut
Платформа культурних ініціатив ІЗОЛЯЦІЯ
Посольство Угорської Республіки в Україні
Institut Français d’Ukraine
British Council
Міністерство Культури Португалії
Австрійський Культурний Форум
Грецький Культурний Фонд
НКММК “Мистецький Арсенал”
Національна Спілка Композиторів України
Dias de Música Electroacústica Portuguesa
the Institute of Ethnomusicology of the New University of Lisbon
Collegium Musicum Portugal

5-9 ВЕРЕСНЯ [подія у фб]

Jaime Reis

МІЖНАРОДНІ МАЙСТЕР-КЛАСИ З КОМПОЗИЦІЇ

JAIME REIS / ПОРТУГАЛІЯ

ІЗОЛЯЦІЯ. Набережно-Лугова, 8


Безкоштовні майстеркласи для молодих композиторів України та інших країн за участі відомого португальського композитора, учня Карлгайнца Штокгаузена та Емануеля Нунша, Жайме Рейша. 
Майстер-класи організуються у співпраці з центром культурних ініціатив Ізоляція та Goethe Institut.

П’ять днів триватимуть інтенсивні майстер-класи з композиції, на яких композитори-студенти та стажери матимуть нагоду створювати композиції - електроакустичні або інструментальні - у співпраці з Жайме та музикантами Sed Contra Ensemble, що будуть допомагати композиторам та ділитися з ними своїм досвідом у сучасній академічній музиці.

Твори Жайме Рейша та учасників майстер-класів буде виконано на концертах інструментальної та електроакустичної музики 9 та 10 вересня.

Учасники майстер-класів: Adrian Laugsch (Польща-Німеччина), Antonii Baryshevskiy (Україна), Argyro Koliogiorgi (Греція), Artem Mironov (Україна), Boris Loginov (Україна), Carmen Ho (Великобританія), Dmitry Schukin (Росія), Frej Wedlund (Швеція), Nastya Belitskaya (Україна), Simone Castellan (Італія), Tao Li (Китай/США), Yevhen Orlov (Україна).


Також заплановані дві публічні лекції Жайме Рейша та концерт з ансамблем Sed Contra.

7 ВЕРЕСНЯ 19:00  [інформація про лекцію у фб] [реєстрація на лекцію]
ЛЕКЦІЯ: ТВОРЧІСТЬ ЕМАНУЕЛЯ НУНША (ІЗОЛЯЦІЯ. Набережно-Лугова, 8)

8 ВЕРЕСНЯ 19:00 [інформація про лекцію у фб
ЛЕКЦІЯ: PARAMETRIC LOUDSPEAKERS ARRAY/ДИНАМІКИ НАПРАВЛЕНОГО ЗВУКУ (ІЗОЛЯЦІЯ. Набережно-Лугова, 8)


9 ВЕРЕСНЯ 19:00    

КОНЦЕРТ SED CONTRA ENSEMBLE

Goethe-Institut. Волоська 12/4


Музиканти Sed Contra Ensemble виконають твори Жайме Рейша та композиторів-учасників майстер-класів: Adrian Laugsch (Польща-Німеччина), Argyro Koliogiorgi (Греція), Artem Mironov (Україна), Boris Loginov (Україна), Carmen Ho (Великобританія), Dmitry Schukin (Росія), Frej Wedlund (Швеція), Nastya Belitskaya (Україна), Tao Li (Китай/США).

ансамбль Sed Contra
Віталій Кияниця (фортепіано), Сергій Вілка (флейта), Дмитро Пашинський (кларнет), Маріана Скрипа (скрипка), Жанна Марчинська (віолончель)


10 ВЕРЕСНЯ    19:00    [подія у фб] JAIME REIS / ПОРТУГАЛІЯ

ELECTROACOUSTIC:DIMENTIONS

ІЗОЛЯЦІЯ. Набережно-Лугова, 8


Кульмінація тижня перебування композитора Жайме Рейша (Португалія) та композиторів-учасників майстеркласів у Києві. Концерт відбувається у співпраці з Платформою Культурних Ініціатив "Ізоляція" На концерті звучатимуть твори студентів електроакустичної секції - Антонія Баришевського (Україна), Адріана Лаугша (Німеччина), Сімоне Кастеллана (Італія) та Євгена Орлова (Україна), а також спеціальна програма, яку підготував Жайме Рейш - окрім власних творів, він представить електроакустичні композиції Жана-Клода Ріссе (Jean-Claude Risset), Джона Чоунінга (John Chowning) та такой своїх португальских колег António Sousa Dias, Miguel Azguime та João Pedro Oliveira19 ВЕРЕСНЯ    18:00    [подія у фб]

QUASARE/PULSARE

JUNYA MAKINO / ЯПОНІЯ - ШВЕЙЦАРІЯ

АЛЬБЕРТ САПРИКІН / УКРАЇНА


Концерт двох співзасновників Kyiv Contemporary Music Days - Junya Makino, скрипка (Японія-Швейцарія, учасник Internationale Ensemble Modern Akademie) та Альберта Саприкіна, фортепіано (Україна), що складатиметься з творів композиторів, що є кращими представниками сучасної академічної музики у своїх країнах та у своїх епохах.

програма
Olga Neuwirth [AT] — Quasare/Pulsare
Галина Уствольська [RU] — дует для скрипки та фортепіано 
Beat Furrer [CH/AT] — Lied  
22 ВЕРЕСНЯ    20:00    [подія у фб]

OCHESTRA PROJECT. LIGETI / MARESZ / TULVE / MOCANU

НКММК “МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ”

Лаврська, 12


Партнери: 
Посольство Угорщини в Україні 
Інтертранссервіс
Institut Français
Ballasi Institute

солісти
Джунія Макіно (Японія/Швейцарія), скрипка
Дмитро Пашинський (Україна), кларнет

оркестр 
Armonia Ludus Orchestra

диригент 
Mikheil Menabde (Грузія/Україна/Австрія)

На концерті, через 24 роки після того, як даний опус з'явився на світ і став одним із стовпів академічної музики ХХ століття, концерт для скрипки з оркестром класика ХХ та ХХІ століття композитора Дьордя Лігеті вперше прозвучить в Україні. Легендарний, масштабний, при цьому нескінченно глибокий і цікавий твір, неймовірна складність якого - як в технічному, так і в художньому плані, - передбачає можливість його виконання тільки кращими солістами, диригентами і оркестрантами світу. Це велика відповідальність для музиканта: донести скрипковий концерт Лігеті до слухача. 
Спеціально для цього до нас з Відня приїжджає диригент Михеїл Менабде та скрипаль Джунія Макіно (учасник Internationale Ensemble Modern Akademie - легендарного ансамблю, що, поки Дьордь Лігеті був серед нас, тісно співпрацював з композитором і виконав багато прем’єр його творів.

Також буде виконано твір нашого сучасника, французського композитора Яна Мареша - Eclipse для кларнету і 13 інструментів. Соліст - Дарко Хорватіч (Сербія-Австрія), співзасновник Kyiv Contemporary Music Days, приїжджає спеціально з м. Грац (Австрія), щоб виконати цей твір для української публіки. 

Витончений та написаний зі смаком твір естонської композиторки Гелени Тульве "Where Two Seas Meet?" буде представлено українській публіці музикантами Armonia Ludus Orchestra.

Також буде виконано прем'єру молодого українського композитора, твір написаний спеціально для цього концерту: 


Програма 

Ян Мареш (*1966) [Франція]
Eclipse (1999) для кларнету та 13 інструментів 
соліст - Дарко Хорватіч [Сербія-Австрія]

Гелена Тульве (*1972) [Естонія]
Where two seas meet? (2010) для великого ансамблю

Адріан Мокану (*1989) [Україна] 
sólo queda el desierto (2016) для великого оркестру

Дьордь Лігеті (1923-2006) [Угорщина]
Концерт для скрипки з оркестром (1992) 
соліст - Джунія Макіно [Японія-Швейцарія]


Артур Зобнін

9 ЖОВТНЯ    19:00    [подія у фб] [квитки онлайн]

АРТУР ЗОБНІН
ABOVE/UNDER THE LINE

ІЗОЛЯЦІЯ. Набережно-Лугова, 8


Композитор і скрипаль з Санкт-Петербурга, Артур Зобнін, крім творів своїх колег - композиторів молодої генерації, кожен з яких по-своєму переосмислює трактування і звучання скрипки як солюючого інструменту, виконає також українські прем'єри майстрів європейського авангарду.
Вкрай складне, але в той же час ефемерне 'The only line' Жоржа Апергіса, монолітне 'Über Die Linie VII' Вольфганга Ріма, препарована скрипка, твори з альтернативною системою нотації, нестандартні способи звуковидобування, шелест і тиша - це лише невелика частина того, що можна буде почути на цьому концерті.

програма
Wolfgang Rihm (DE)  Über die Linie VII (2006)
Adrian Mocanu (UA) — ..aux lisières lointaines (2015)
Georgy Dorokhov (RU) — Capriccio I (2009)
Alexey Shmurak (UA) — Two Songs (2013)
Elena Rykova (RU) — Marionette (2014)
Georges Aperghis (GR/FR) — The only  line (2006)  

10 ЖОВТНЯ    19:00    [подія у фб]

ЄВГЕН ГРОМОВ (ФОРТЕПІАНО)

АНТОН ВЕБЕРН ТА ЙОГО ПОСЛІДОВНИКИ

БУДИНОК АКТОРА

НА ПРЕВЕЛИКИЙ ЖАЛЬ, КОНЦЕРТ БУЛО СКАСОВАНО ЧЕРЕЗ ХВОРОБУ ЄВГЕНА ГРОМОВА

Концерт відомого українського піаніста, що славиться своєю спеціалізацєю на виконанні сучасної академічної музики, з творів сучасних композиторів Європи та України для фортепіано соло.
Проект фестивалю Kyiv Contemporary Music Days KCMD : Touchpoints покликаний знайти точки дотику української та європейської сучаної академічної музики та підтримати діалог між культурами та творчими поколіннями. Серед запланованих подій - майстеркласи з електроакустичної музики для молодих композиторів з України та іноземних студентів за участі запрошеного викладача: композитора з Португалії Жайме Рейша. По завершенню майстеркласів відбудуться два концерти електроакустичної музики з Жайме Рейшем, на яких будуть представлені твори учасників майстеркласів.

Концерт оркестрової музики в НКММК “Мистецький Арсенал” за участі Armonia Ludus Orchestra (Україна), диригента Міхеїла Менабде (Грузія/Україна/Австрія) та солістів Джунії Макіно (скрипка, Японія/Німеччина) та Дарко Хорватіча (кларнет, Сербія/Австрія) виступить діалогом між європейськими композиторами різних поколінь та ментальностей. Окрім української прем’єри скрипкого концерту класика музичного авангарду 20-го століття Дьордя Лігеті (Угорщина) будуть виконані оркестрові твори сучасних композиторів Яна Мареша (Франція) та Хелени Тульве (Естонія), а також новий твір молодого українського автора, написаний спеціально для даного концерту.

Також заплановані три концерти камерної музики: в дуеті Джунії Макіно (скрипка, Японія/Німеччина) та Альберта Саприкіна (фортепіано, Україна) прозвучать твори Ольги Нойвірт (Австрія), Ханца Холлігера та Беата Фуррера (Швейрація) та Галини Уствольскої (Росія). На концерті Артура Зобніна (скрипка, Санкт-Петербург) будуть представлені українські прем’єри творів для скрипки соло як класиків авангарду Вольфганга Ріма (Німеччина) та Жоржа Апергіса (Франція), так і представників молодії генерації композиторів з Європи та України, в яких трактування скрипки як класичного інструменту грунтовно переосмислюється.